Suchy magazyn – właściwe przechowywanie elementów drewnianych

Korzystając z rejestratorów temperatury i wilgotności firmy LASCAR w łatwy sposób możemy kontrolować parametry w magazynach drewna, mebli oraz instrumentów drewnianych.Bez wątpienia wpływ wilgotności na materiał wysoce higroskopijny i nasiąkliwy, jakim jest drewno, w bezpośredni sposób zmienia jego właściwości. Przy jego wysokim poziomie drewno pęcznieje i jest narażone na rozwój grzybów i pleśni. Gdy jest zbyt sucho, mogą pojawiać się pęknięcia. Pomiar wilgotności powietrza staje się zatem koniecznością.

wpływ temperatury na drewno

Rejestratory LASCAR EL-USB-2 są chętnie wykorzystywane przez producentów mebli czy konstrukcyjnych elementów budowlanych, którzy przywiązują szczególną uwagę do jakości materiału. Jeżeli surowiec ten jest przechowywany w niewłaściwych warunkach, w krótkim czasie nabywa wad fizycznych. Pojawiają się spękania i odbarwienia, a walory estetyczne są znacznie obniżone. Wiąże się to ściśle z aspektami ekonomicznymi.

 

Kiedy drewno nie jest przechowywane w odpowiednim środowisku, zwiększa to ilość odpadów podczas obróbki, a koszty produkcji drastycznie rosną. Według fachowców największą trudność sprawia stabilizacja drewna poprzez kontrolowanie jego wilgotności. Do tego celu warto używać urządzeń, które rejestrują zmiany warunków w sposób dynamiczny. Dają one możliwość podglądu pomiarów, nawet na odległość, gdy magazyn jest zamknięty.

pomiar parametrów drewnianych temperatura i wilgotność

Dzięki temu, że miernik wilgotności powietrza LASCAR EL-USB-2 to urządzenie nie tylko łatwe w konfiguracji, lecz także bardzo poręczne, można je umieścić w kluczowych obszarach produkcji i magazynowania. Zebrane informacje dają pełny obraz o panujących warunkach i pozwalają wykryć ewentualne zagrożenia. Konfigurowanie urządzenia jest bardzo intuicyjne i pozwala na dopasowanie pobieranych danych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Co ważne, rejestrator jest pyło- i wodoszczelny, więc może być umieszczony w obrębie pracowni czy miejscu przetwórstwa.

Produkty do pomiaru wilgotności i temperatury

502,00  z Vat

Precyzyjny Data logger temperatury i wilgotności USB z wyświetlaczem LCD

468,00  z Vat

Data logger temperatury i wilgotności USB z wyświetlaczem LCD

Super produkt
736,00  z Vat

Bezprzewodowy pomiar i monitoring temperatury oraz wilgotności

Super produkt

Dodaj komentarz